Gościnne wykłady na WNP

2019-03-15

Wydział Nauk Pedagogicznych UMK zaprasza studentów i doktorantów na zajęcia, które gościnnie prowadzi prof. Sabahudin Hadžialić.

Prof. Sabahudin Hadžialić przebywa na  Wydziale Nauk Pedagogicznych w ramach grantu JM Rektora UMK dla zagranicznych naukowców. Gość WNP prowadzi dla studentów moduł „Media społecznościowe” (6 pkt. ECTS). Na zajęciach poszukuje się źródeł tego, co stanowi, że różne formy mediów społecznościowych mogą być analizowane z pozycji teorii krytycznej.   W treściach podejmowany jest problem wpływu mediów społecznościowych na kształtowanie tożsamości oraz wyzwania stojące przed metodologią badań mediów społecznościowych.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim; odbywają się w Sali Rady Wydziału Nauk Pedagogicznych (s. 394) w budynku WNP, ul. Lwowska 1 (szczegóły: sabihadzi@gmail.com). Terminy spotkań ustalane są na bieżąco między wykładowcą a studentami. Część zajęć zostanie przeprowadzona w formie online. Rejestracja dostępna jest przez system USOS (lub po zgłoszeniu w Dziekanacie Wydziału Nauk Pedagogicznych studped@umk.pl).

Więcej informacji o module

Grupa na Facebooku

Film promocyjny na YouTube

Prof. Sabahudin Hadžialić urodził się w 1960 r. w Mostarze w Bośni i Hercegowinie. Dziś mieszka w Sarajewie. Jest naukowcem, pisarzem, poetą, dziennikarzem i redaktorem. Autor 24 książek (poezji, prozy, esejów, a także podręczników dla uniwersytetów w Bośni i Hercegowinie i za granicą). Jego praca artystyczne i naukowe zostały przetłumaczone na 25 języków świata. Jego książki opublikowano w Bośni i Hercegowinie, Serbii, Francji, Szwajcarii, USA i Włoszech w Polsce, na Litwa, w Indiach. Bierze udział w projektach Unii Europejskiej i jest członkiem rad naukowych czasopism w Polsce, Indiach i USA. Ponadto jest stałym publicystą i eseistą, od 2014 r. w piśmie Eurasia Review. Od 2009 roku jest współwłaścicielem i redaktorem naczelnym DIOGEN pro culture - magazynu podejmującego na swoich łamach problematykę kultury, sztuki, edukacji i nauki z USA. Jest członkiem dużego stowarzyszenia pisarzy w Bośni i Hercegowinie, Serbii i Czarnogórze, a także fundacji i stowarzyszeń na całym świecie. Jako profesor pracuje na uniwersytetach w Bośni i Hercegowinie, we Włoszech, na Litwie i w Polsce. Prof. Sabahudin Hadžialić współpracuje z Wydziałem Nauk Pedagogicznych UMK od 2016 r. Jest członkiem Rady Naukowej Journal of Cognitive Science New Media Education oraz członkiem Komitetu Naukowego XV Międzynarodowej Konferencji On-line „Nowe Media - Interaktywność - Kreatywność - Edukacja”.