UMK w rankingu URAP

2019-01-07

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został sklasyfikowany na 9. miejscu w Polsce i jako 849. uczelnia na świecie w rankingu University Ranking by Academic Performance za rok 2018/2019.

URAP to międzynarodowe zestawienie bibliometryczne, w którym oceniany jest poziom działalności naukowej szkół wyższych. Autorzy zestawienia gromadzą dane z 2500 uczelni z całego świata. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę, znalazły się m.in.: publikacje w czołowych czasopismach naukowych, liczba cytowań, a także współpraca międzynarodowa.

Światowy ranking URAP otwiera w tym roku Uniwersytet Harvarda, listę polską - Uniwersytet Jagielloński, UMK zajmuje na świecie 849. miejsce i 9. pozycję w kraju (5. Wśród uniwersytetów) z kategorią B++ i łączną sumą 234.45 punktów.

Pełen ranking krajowy i światowy.