Wiadomości

[fot. Źródło: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich (fot. J. Kowacic)] fot. Źródło: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich (fot. J. Kowacic)

Katarzyna Zillmann znów najlepsza na świecie!

2018-11-24

Wioślarka z UMK Katarzyna Zillmann wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską zostały wyróżnione w prestiżowym plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Żeńska czwórka podwójna została uznana za najlepszą osadę na świecie.

Katarzyna Zillmann - studentka Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK oraz uczestniczka programu kariery dwutorowej student-sportowiec, wraz z Marią Sprigwald, Martą Wieliczko i Agnieszką Kobus-Zawojską, były w tym roku bezkonkurencyjne zarówno w wioślarskich Mistrzostwach Europy, rozegranych w Glasgow, jak i Mistrzostwach Świata w Płodiw.

Zawodniczki w walce o laur najlepszej kobiecej osady stanęły w szranki z utytułowanymi kanadyjkami Caileigh Filmer, Hillary Janssens (dwójka) oraz Irlandką Sanita Puspure. W ocenie ekspertów Polki okazały się najlepsze, zaś w głosowaniu internautów ponownie bezkonkurencyjne. Podsumowanie niezwykle udanego dla naszych reprezentantek sezonu wioślarskiego obyło się w Berlinie podczas uroczystej gali FISA, gdzie mistrzynie odebrały gratulacje i pamiątkowe medale.

Polska czwórka podwójna jest drugą w historii tego typu osadą tryumfującą w plebiscycie FISA. Waga wyróżnienia wioślarskiej federacji jest tym większa, iż to łącznie trzecie i drugie żeńskie wyróżnienie przyznane reprezentantom naszego kraju.