Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Tęskno z Nagrodą im. Ciechowskiego

2018-11-21

Joanna Longić i Hania Rani, czyli duet Tęskno, otrzymają Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2018. Wyróżnienie zostanie wręczone podczas tradycyjnego grudniowego koncertu w Od Nowie, dedykowanego pamięci lidera Republiki.

O tym, komu przypadnie w tym roku Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego, zdecydowała kapituła w składzie: Agnieszka Szydłowska, Bruno Ciechowski, Piotr Rogucki, Rafał Bryndal, Mirosław Pęczak, Mariusz Składanowski i Zbigniew Krzywański. Zdaniem jurorów duet Tęskno to nowa jakość na polskim rynku muzycznym i nie sposób tego nie docenić. - Ten zespół to symbioza dźwięku i tekstu, ale ważne w twórczości Tęskno są także cisza i milczenie. Nagrodę przyznaliśmy za bardzo dobrą i entuzjastycznie przyjętą debiutancką płytę zespołu „Mi” – uzasadniał Mariusz Składanowski, dziennikarz Radia GRA.

Nagrodę przyznano po raz 17. Honorowane są nią osobowości artystyczne, czerpiące w swej twórczości inspirację z różnych dziedzin sztuki.W gronie laureatów dotychczasowych edycji znaleźli się m.in. Piotr Rogucki, Lao Che, Mela Koteluk, Julia Marcel czy Tomasz Organek.

Wręczenie wyróżnienia duetowi Tęskno nastąpi 15 grudnia w klubie Od Nowa podczas 17. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego, który wpisuje się w program obchodów Dni Grzegorza Ciechowskiego.