Wiadomości

[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

Zmarł prof. dr hab. Janusz Meller

2018-11-20

W wieku 85 lat zmarł prof. dr hab. Janusz Meller, wieloletni pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 24 listopada w Nakle nad Notecią.

 

Prof. Janusz Meller w latach 1984-2008 związany był z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, w latach 1984-1992 kierował Zakładem Ekonomiki Pracy i Polityki Społecznej, a w latach 1992-2000 – Katedrą Gospodarowania Zasobami Pracy. W pracy naukowej koncentrował się na zagadnieniach polityki społecznej i rynku pracy, w tym gospodarowania zasobami pracy, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów regionalnych. Był członkiem licznych placówek naukowych, organizacji i stowarzyszeń, m.in. Komitetu Nauk o Pracy i Polityki Społecznej Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Za swój dorobek naukowy oraz pracę zawodową został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem im. prof. Wacława Szuberta.

Prof. Janusz Meller zmarł 12 listopada. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 24 listopada o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej w Nakle nad Notecią.