Wiadomości

[fot. Collegium Medicum UMK] fot. Collegium Medicum UMK

Medicalia 2018 - trwają zapisy

2018-11-20

19 listopada rozpoczęły się zapisy na tegoroczny Dzień Nauki „Medicalia”. Wydarzenie, w programie którego zaplanowano 23 warsztaty o tematyce medycznej, odbędzie się 1 grudnia w budynkach Collegium Medicum UMK oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

„Medicalia”, co roku przygotowywane przez naukowców Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, są dla odbiorców doskonałą okazją, aby przyjrzeć się kulisom medycyny. Tym razem organizatorzy zaplanowali zajęcia na 23 różne tematy, takie jak: „Tajemnice i rytuały sali operacyjnej”, „Bakterie na naszej skórze – wróg czy przyjaciel?”, „Jak komórki układu immunologicznego <<zjadają>> wroga i kiedy wybuchają?”, „Zobacz, jak wygląda Twój pasożyt”, „Tajemniczy świat fluorescencji”; „Medyczne Koło Fortuny” i wiele innych.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, które potrwają do 30 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Zapisy prowadzone są w godz. 08:00-14:00 pod numerem telefonu 52 585 38 19 oraz adresem e-mail: medicalia@cm.umk.pl.

Program wydarzenia