[fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich] fot. Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Katarzyna Zillmann mistrzynią Europy!

2018-08-06

Katarzyna Zillmann - studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wywalczyła złoty medal w wioślarskiej czwórce podwójnej kobiet podczas mistrzostw Europy organizowanych w Glasgow.

Złoto na szkockim torze regatowym Strathclyde wraz z Katarzyną Zillmann zdobyły: Maria Sprigwald, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska. Wioślarki z polskiej osady wygrały w niezwykle efektownym stylu - szybko objęły prowadzenie, by do mety dopłynąć z blisko trzysekundową przewagą nad reprezentantkami Ukrainy. Podium uzupełniły Holenderki.

To pierwsze złoto tej czwórki, dla której jest to dopiero drugi wspólny sezon. Ten sam skład rok temu wywalczył srebro na mistrzostwach świata w Sarasocie a w 2017 r., a podczas mistrzostw Europy uplasował się na 4. miejscu.

Katarzyna Zillmann na UMK studiuje ochronę środowiska, startuje w barwach AZS UMK.

Największe sukcesy Katarzyny Zillmann:

Mistrzostwa Świata:

• Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2015 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata Młodzieżowców 2016 – 1. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych;
  • Mistrzostwa Świata 2017 – 2. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.

Mistrzostwa Europy:

• Mistrzostwa Europy 2017 – 4. miejsce w konkurencji czwórek podwójnych.