Zmarł prof. Ryszard Glazik

2018-06-11

W wieku 75 lat zmarł prof. Ryszard Glazik, emerytowany wykładowca akademicki z Wydziału Nauk o Ziemi UMK, uznany hydrolog i geograf, badacz przemian stosunków wodnych w różnych strefach klimatycznych. Pogrzeb Profesora zaplanowano na wtorek 12 czerwca 2018 r. Odbędzie się w Toruniu.

Prof. Ryszard Glazik był w latach 1998–2013 pracownikiem Instytutu Geografii UMK w Toruniu. Podczas swojej pracy na UMK pełnił wiele ważnych funkcji: kierownika Zakładu Hydrologii i Gospodarki Wodnej, kierownika Zaocznego i Podyplomowego Studium Geografii oraz prodziekana Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi.

Prof. Ryszard Glazik zmarł 8 czerwca 2018 r. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 12 czerwca o godz. 14:00 w Kościele parafialnym Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu przy ul. Podgórnej 74. Ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce na Cmentarzu  Komunalnym w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej 192.