[fot. Ze zbiorów prywatnych] fot. Ze zbiorów prywatnych

Nowa Przewodnicząca

2018-05-30

Paulina Politowska z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych została wybrana na nową przewodniczącą Samorządu Studenckiego UMK. Swoją dwuletnią kadencję rozpocznie 1 czerwca 2018 r.

To już druga kobieta, która przejmuje stery w Samorządzie Studenckim UMK. Nowa Przewodnicząca zastąpi na stanowisku Adę Kamelę z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, pierwszą w historii UMK kobietę na czele Samorządu Studenckiego.

Paulina Politowska jest studentką I roku studiów II stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Od 2016 roku pełni funkcję przewodniczącej Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WPiSM oraz pełni następujące funkcje: członka Wydziałowej komisji ds. Strategii Rozwoju Wydziału oraz przedstawiciela studentów w Senacie UMK. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, dzięki którym ma możliwość wykorzystywania wiedzy zarówno w zakresie dziennikarstwa, jak i bezpieczeństwa.
W 2016 roku była reprezentantką UMK w piłce ręcznej kobiet. Jej zainteresowania koncentrują się wokół teatru, literatury fantastycznej oraz muzyki o mocnym brzmieniu.