Dzień Psychologii

2018-04-19

„Dzień Psychologii” odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w sobotę 21 kwietnia 2018 r. (w godz. 11:00-18:30).

Wydarzenie było adresowane do wszystkich zainteresowanych studiami psychologicznymi na UMK. Można było posłuchać, zobaczyć, a nawet dotknąć wszystkiego co interesujące w psychologii - tak jak zapewniali przed imprezą organizatorzy z Katedry Psychologii UMK.

Uczestnicy mieli również okazję by zapoznać się z ofertą specjalizacji na kierunku psychologia na UMK, z których część jest unikatowa, można je studiować tylko na UMK w Toruniu. Zaplanowano cykl wykładów, które miały miejsce w Collegium Humanisticum UMK przy ul. Bojarskiego 1. Wśród nich m.in. „Dlaczego (nie)wierzymy w zmiane klimatu?” dr. Adriana Wójcika, prodziekana Wydziału Humanistycznego UMK; „Po czym poznać, że ktoś nadaje się na psychologa?” prof. Macieja Trojana; „Jak zajrzeć do umysłu innych zwierząt?” mgr Julii Sikorskiej, „Na tropie własnego Ja” dr. Łukasza Miciuka etc.

Ostatnie wystąpienie pt. „Czy Toruń ma genius loci?”, które wygłosiła kierownik Katedry Psychologii UMK prof. dr hab. Maria Lewicka, odbyło się w głównej siedzibie Wydziału Humanistycznego UMK, tzw. Harmonijce przy ul. Fosa Staromiejska 1a (sala IX). Prelekcja została poprowadzona w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Rozpoczęła się o godz. 17:00.

Szczegółowy program „Dnia Psychologii”

Oprócz wykładów w programie „Dnia Psychologii” na UMK znalazły się także spotkania studentów tego kierunku z kandydatami na studia (w godz. 13:30-15:00 w holu głównym Collegium Humanisticum UMK).

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach „Dnia Psychologii” był wolny.