[fot. Nadesłane] fot. Nadesłane

Wielki Test Wiedzy Geograficznej 2018

2018-04-09

V edycja Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej odbyła się 7 kwietnia 2018 r. na Wydziale Nauk o Ziemi UMK. W konkursie wystartowało 37 trzyosobowych zespołów. Było to łącznie 111 osób reprezentujących 5 województw i 21 miast.

Po zakończeniu części testowej, do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 drużyn reprezentujących szkoły z regionu kujawsko-pomorskiego. Walka o pierwsze miejsce była bardzo ekscytująca: trwała do samego końca - dopiero 3 rundy dogrywki pozwoliły na wyłonienie zwycięzcy. Zespoły walczące w finale zajęły następujące miejsca:

5. Zespół Szkół ogólnokształcących w Bydgoszczy - I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida:
- Marcela Lesiczka
- Mateusz Taflinski
- Jakub Watorek
opiekun: Katarzyna Wędzelewska

4. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko:
- Wiktoria Woźny
- Grzegorz Dybowski
- Maciej Drobczyński
opiekun: Katarzyna Wędzelewska

3. Zespół Szkół nr 1 w Brodnicy - III Liceum Ogólnokształcące: