[fot. Nadesłane] fot. Nadesłane

Zmarła dr Barbara Grajpel

2018-02-23

22 lutego 2018 r. zmarła dr Barbara Grajpel, emerytowany pracownik Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ostatnie pożegnanie Zmarłej odbędzie się w Toruniu 27 lutego.

Dr Barbara Grajpel urodziła się 23 września 1952 r. w Bielsku Podlaskim. W 1971 r. ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie. Studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK (obecnie podzielonym na Wydziały: Biologii i Ochrony Środowiska oraz Nauk o Ziemi) ukończyła w 1976 r. Pracę na UMK rozpoczęła w 1980 r. na stanowisku asystenta, później adiunkta w Zakładzie Fizjologii Zwierząt, a następnie w Zakładzie Toksykologii. Stopień doktora nauk przyrodniczych uzyskała na podstawie rozprawy doktorskiej wykonanej w Zakładzie Fizjologii Zwierząt pod kierunkiem prof. dr. hab. Leszka Janiszewskiego. Zainteresowania naukowe dr Barbary Grajpel koncentrowały się wokół elektrofizjologii owadów i toksykologii. Była wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego i cenionym dydaktykiem. W latach 1988-1995 należała do Komisji Uczelnianej NSZZ „Solidarność” przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W 2013 r. przeszła na emeryturę.

Uroczystości pogrzebowe dr Barbary Grajpel zaplanowano na wtorek 27 lutego 2018 r. Msza święta żałobna rozpoczęła się o godz. 13:00 w kościele pw. św. Józefa przy ul. św. Józefa 23/35. Pogrzeb miał miejsce na Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej 192/196 w Toruniu.