Pasjonaci z grantami

2018-02-13

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: Monika Bal, Zuzanna Król, Rafał Mazurek, Mateusz Witkowski i Wojciech Zięba zostali laureatami drugiej edycji programu grantowego „Pasjopolis Master”, którego fundatorem jest firma Apator SA.

Pasjopolis Master to jedna z inicjatyw społecznych Apator SA, w ramach których firma wspiera ambitnych studentów w rozwoju ich pasji, pogłębianiu wiedzy i zdobywaniu nowych umiejętności.

Druga edycja programu skierowana była do studentów trzech uczelni wyższych z regionu: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Do tegorocznej odsłony „Pasjopolis Master” wpłynęło 21 wniosków aplikacyjnych, z których 13 zakwalifikowano do drugiego etapu. Ostatecznie komisja grantowa zdecydowała o wsparciu dziewięciu najlepszych projektów (pięciu z UMK i czterech z UTP). Ich autorzy otrzymają granty w wysokości 5 tys. zł na realizację swoich pomysłów.

Laureaci z UMK:

• Mateusz Witkowski z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Temat projektu: Nowa metoda uwzględniająca efekty korelacyjne w badaniu układów wieloelektronowych;
  • Monika Bal z Wydział Chemii. Temat projektu: Badanie wpływu porowatości warstwy węglowej na aktywność fotokatalityczną kompozytu węgiel/TiO2;
  • Rafał Mazurek z Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Temat projektu: Opracowanie sterownika silnika BLDC;
  • Wojciech Zięba z Wydziału Chemii. Temat projektu: Synteza i badanie właściwości fizykochemicznych płatków grafenowych – składnika nanopłynu;
  • Zuzanna Król – z Wydziału Humanistycznego. Temat projektu: Atlas Neuroanatomiczny AR.

Ponadto wśród zdobywców grantów znaleźli się: Izabela Wilkos, Paweł Płaczek, Bartosz Walentyn i Sławomir Wilczewski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Więcej informacji na stronie www.pasjopolis.pl.