Zmarł dr Cezary Gorzka

2018-01-15

W wieku 62 lat zmarł dr Cezary Gorzka, logik, filozof, adiunkt w Katedrze Logiki UMK w latach 1982-2005.

Cezary Gorzka urodził się 20 lutego 1955 r. w Nowym Dworze Gdańskim. W 1980 r. ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim. W 1982 r. rozpoczął pracę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1990 r. uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy „Analiza filozofii nauki Alfreda North Whiteheada”. Do 2005 r. pracował jako adiunkt w Katedrze Logiki na Wydziale Humanistycznym UMK. Jego zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół mereologii i rachunku indywiduów, metody ekstensywnej abstrakcji oraz twierdzeń limitacyjnych w odniesieniu do filozofii.

Dr Cezary Gorzka zmarł 10 stycznia po długiej i ciężkiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się 17 stycznia o godz. 12.00 w kościele parafialnym św. Józefa w Toruniu, gdzie została odprawiona msza św. żałobna. Ceremonia pogrzebowa odbyła się na Centralnym Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grudziądzkiej 192.