Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w czołówce

2017-10-27

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK znalazł się na wysokim siódmym miejscu w ogłoszonym właśnie przez „Rzeczpospolitą” rankingu wydziałów i uczelni ekonomicznych.

Zestawienie, którego celem jest przede wszystkim pomoc maturzystom w wyborze najlepszych studiów ekonomicznych, powstało w oparciu o cztery kryteria: jakość nauczania (waga 35 proc.), umiędzynarodowienie (15 proc.), potencjał naukowy (20 proc.) oraz kariery absolwentów (30 proc.).

W rankingu ujętych zostało 27 wydziałów ekonomicznych polskich uczelni publicznych. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK zajął siódmą lokatę, wyprzedzając m.in. Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Łódzkiego, a także wydziały ekonomii oraz zarządzania politechnik: Gdańskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej czy Poznańskiej. WNEiZ UMK najwyżej oceniony został pod względem jakości nauczania oraz karier absolwentów.

Listę najlepszych wydziałów ekonomicznych otwiera Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego przed Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Autorzy rankingu stworzyli go w oparciu o dane Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIP), który zbudował i rozwija krajowy System Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym POL-ON.

Więcej o zestawieniu