Zmarł dr Marian Kuik

2017-12-12

9 grudnia 2017 r. w wieku 86 lat zmarł dr Marian Kuik, emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pogrzeb odbędzie się 14 grudnia w Toruniu.

Dr Marian Kuik był członkiem Senatu UMK w latach 1993–1996, zasłużonym naukowcem i cenionym wykładowcą. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w najbliższy czwartek o godz. 13:30 pożegnaniem Zmarłego w kaplicy Trójcy Świętej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Panny Marii 2 w Toruniu. O godz. 14:00 zostanie odprawiona msza święta żałobna. Pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu przy ul. Antczaka (wejście od parkingu).