Man-City-Nature

2017-10-06

Organizowana cyklicznie przez Wydział Nauk o Ziemi UMK międzynarodowa konferencja „Man-City-Nature” odbędzie się w Toruniu w dniach 9-10 października. Obrady będą koncentrować się wokół tematu: „New opportunities - new challenges - new perspectives”.

Wydarzenie, które posiada już wieloletnią tradycję oraz stałe grono bywalców, jest organizowane przez Katedrę Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego UMK z prof. dr. hab. Danielą Szymańską na czele oraz Komitet Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk. Problematyka konferencji obejmuje szereg zagadnień: od problemów teoretyczno-metodologicznych, społeczno-demograficznych, gospodarczych, środowiskowych, poprzez kwestie dotyczące innowacyjnych regionów i kreatywnych miast w kontekście wyzwań XXI wieku, zintegrowanego i zrównoważonego rozwoju regionów i ekosystemów miejskich, kończąc na wątkach planistyczno-prawnych, urbanistyczno-architektonicznych i metodycznych (z akcentem na rozwiązania GIS).

W programie znalazła się m.in. debata pt. „Miasto w badaniach i praktyce”, której celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wieloaspektowego spojrzenia na miasto jako obiektu zainteresowań nie tylko badaczy, ale i praktyków, podejmujących na co dzień decyzje wpływające na funkcjonowanie miasta i życie jego mieszkańców.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Uniwersyteckim przy ul. Szosa Chełmińska 83a. Początek w najbliższy poniedziałek 9 października o godz. 10:00. Szczegółowe informacje i program wydarzenia są dostępne na stronie WNoZi UMK.

Patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn i Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.