Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами
[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

UMK mocny w rankingach

2017-06-20

Polityka umiędzynarodowienia UMK daje efekty: globalne rankingi - U.S. News Best Global Universities i uniRANK University Ranking potwierdzają czołową pozycję UMK wśród polskich uczelni.

W rankingu U.S. News Best Global Universities odnotowano 1000 najlepszych uczelni z 65 krajów, w tym 13 polskich uczelni. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął wśród uczelni krajowych 8. pozycję (5. wśród uniwersytetów), w Europie jest 375., a na świecie 911.

W zestawieniu branych jest pod uwagę dwanaście kryteriów dotyczących przede wszystkim badań naukowych, takich jak: międzynarodowa reputacja naukowa instytucji, reputacja regionalna, liczba publikacji, liczba cytowań, liczba konferencji naukowych czy współpraca międzynarodowa. Najwięcej punktów UMK uzyskał za współpracę międzynarodową – według tego kryterium znalazł się na 224. miejscu na świecie.

Więcej o U.S. News Best Global Universities

Prestiżowy uniRANK University Ranking (dawniej 4icu.org) obejmuje 12 358 uniwersytetów i uczelni wyższych z 200 krajów. Opiera się na popularności uczelni w internecie. Pozycja w rankingu jest obliczana na podstawie algorytmu zawierającego pięć niezależnych danych pochodzących z różnych źródeł: Moz Domain Authority, Alexa Global Rank, SimilarWeb Global Rank, Majestic Referring Domains i Majestic Trust Flow.

W zestawieniu odnotowano 127 polskich uczelni. Uniwersytet Mikołaja Kopernika zajął 6. lokatę w w kraju (w tym 4. wśród uniwersytetów) i 738. na świecie.

Najlepszą uczelnią według zestawienia uniRANK jest obecnie Massachusetts Institute of Technology, w Polsce natomiast Uniwersytet Warszawski (126. miejsce wśród uczelni europejskich).

Więcej o uniRANK University Ranking