Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами
[fot. Andrzej Romański] fot. Andrzej Romański

UMK wśród najlepszych

2017-06-22

Uniwersytet Mikołaja Kopernika znalazł się wśród 400 najlepszych europejskich uczelni według prestiżowego THE Europe University Rankings 2017. W zestawieniu przygotowanym przez Times Higher Education odnotowano zaledwie dziewięć spośród niemal 450 polskich szkół wyższych.

UMK wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Łódzkim i Uniwersytetem Śląskim znalazł się na pozycji 300+. Z krajowych szkół wyższych najwyżej w rankingu uplasowały się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska (w przedziale 251-300).
Najlepszą uczelnią w Europie okazał się University of Oxford.

THE Europe University Rankings 2017 powstał na podstawie wcześniej nieopublikowanych danych dotyczących THE World University Ranking, czyli jednego z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych rankingów szkół wyższych na świecie – obok Academic Ranking of World Universities (tzw. rankingu szanghajskiego) i QS World University Rankings

Uczelnie zostały ocenione przez twórców zestawienia za pomocą pięciu podstawowych kryteriów: nauczanie, umiędzynarodowienie, badania naukowe, cytacyjność i współpraca z biznesem.

THE Europe University Rankings 2017 został ogłoszony 21 czerwca.

Pełny ranking