Wiadomości

Dziekan Wydziału prof. Józef Stawicki nie kryje radości i dumy z przyznania akredytacji [fot. Andrzej Romański]

Dziekan Wydziału prof. Józef Stawicki nie kryje radości i dumy z przyznania akredytacji

fot. Andrzej Romański

WNEiZ w światowej ekstraklasie

2015-08-18

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania otrzymał prestiżową akredytację biznesową AACSB. UMK jest pierwszą i jedyną publiczną uczelnią w Polsce, która może pochwalić się tym wyróżnieniem.

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), które w przyszłym roku obchodzić będzie setne urodziny, to najdłużej działająca na świecie organizacja akredytująca szkoły wyższe realizujące programy nauczania z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Symbol "AACSB Accredited" stanowi rozpoznawalny na całym świecie znak jakości oznaczający, że dana instytucja edukacyjna spełnia najwyższe standardy. Potwierdza on jednocześnie jej przywiązanie do ciągłego samodoskonalenia i rozwoju.

Akredytacja AACSB jest wyjątkowo wysoko ceniona zarówno na międzynarodowym rynku edukacyjnym, jak i w środowisku biznesowym. Obecnie posiada ją mniej niż 5% wszystkich szkół biznesu na świecie: łącznie 740 instytucji z 50 krajów, w tym takie renomowane uczelnie jak Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Yale University, London Business School, HEC School of Management (Paris) czy Instituto de Empresa (IE) Business School.