Wybory
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами
[fot. Marcin Kilanowski] fot. Marcin Kilanowski

"Olimpijska" rywalizacja

2014-10-28

Wioślarze z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika rewelacyjnie spisali się na The 50th Head of the Charles Regatta (18-19 października pod murami Uniwersytetu Harvarda). Byli pierwszą w historii polską osadą, która rywalizowała w tych prestiżowych zawodach.

Przypominamy, że tegoroczne regaty miały charakter jubileuszowy - odbyły się po raz pięćdziesiąty. Wystartowało w nich 36 osad (w tym 5 z Europy). Wioślarze z UMK w składzie: Robert Fuchs, Dariusz Juręczyk, Radosław Krymski, Szymon Kuczkowski, Karol Leszczyński, Łukasz Makowski, Łukasz Pawłowski, Daniel Trojanowki oraz Mirosław Ziętarski przypłynęli na XIV miejscu. Do zwycięzców stracili tylko 34 sekund - co na dystansie 4800 m jest bardzo dobrym wynikiem.

Wygrała osada Craftsbury w składzie złożonym z olimpijczyków z różnych krajów: Valent Sinkovic, Martin Sinkovic, Mahe Drysdale, Olaf Tufte, Ondrej Synek, Roel Braas, Julien Bahain, John Graves oraz sternik Peter Wiersum). W pokonanym polu wioślarze z UMK zostawili m.in. osady uniwersytetu California, Cambridge, Naval Academy, RC Berlin i Northeastern, która zawsze trenuje na rzece Charles.

Z wyniku trzeba się cieszyć tym bardziej, że wioślarze z UMK startowali na łodzi, której nie znali i rzece, na której nigdy nie płynęli. W związku z niespodziewanymi perturbacjami w trakcie podróży do USA, z dużym opóźnieniem przybyli na miejsce zawodów i nie doszedł do skutku ich trening zaplanowany na piątek 17 października.

Przypominamy, że wyjazd osady UMK na regaty był możliwy dzięki pomocy sponsorów i partnerów naszej załogi. Sponsorem strategicznym została toruńska firma Grupa Consus, sponsorem zostało PZU Życie, patronat strategiczny nad wioślarzami objął Urząd Miasta Torunia, a partnerami załogi są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Hotel Mercury Toruń. Stroje zaprojektowała i uszyła Izabela Dylewska, dwukrotna medalistka olimpijska.

Załogę UMK ubezpieczało PZU Życie, a wsparcia organizacyjnego udzielił Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK w ramach programu "Więcej niż biznes".

Wyniki Head Of The Charles River Regatta

Galeria zdjęć

 [fot. Marcin Kilanowski]   [fot. Marcin Kilanowski]