Weterynaria na UMK

2017-06-02

Senat UMK jednogłośnie zaakceptował dwa akty prawne, które rozpoczynają działania formalno-organizacyjne zmierzające do uruchomienia w roku 2018 studiów weterynaryjnych.

Senat przyjął uchwałę wyrażającą pozytywną opinię na temat zawarcia pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy porozumienia o współpracy w zakresie uruchomienia w województwie kujawsko-pomorskim jednostki prowadzącej badania i dydaktykę w dziedzinie weterynarii. Uczelnie wspólnie określą zasady organizacyjne jednostki, w tym zasady prowadzenia przez nią studiów, a także zasady finansowania jej utworzenia i funkcjonowania.

Senat wyraził ponadto pozytywną opinię w sprawie utworzenia na UMK z dniem 1 września 2017 roku Centrum Weterynarii. Centrum będzie jednostką ogólnouczelnianą podległą Rektorowi.

31 maja zostały rozpisane konkursy na 17 stanowisk w Centrum Weterynarii.