W sprawie prof. Lecha Morawskiego

2017-05-16

Uchwała Rady Wydziału Prawa i Administracji UMK w sprawie wystąpienia prof. Lecha Morawskiego podczas panelu dyskusyjnego w Oxfordzie w dniu 9 maja 2017 r.

Rada Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oświadcza, co następuje:

1. Wystąpienie b. profesora UMK w Toruniu Lecha Morawskiego będące atakiem na bliskie nam wartości wynikające z Konstytucji, zasady demokratycznego państwa prawa oraz podważenie reguły uczciwości środowisk sędziowskich, w tym Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego oraz środowisk akademickich, sprawia, że przyjęliśmy z ogromnym oburzeniem wypowiedzi profesora Lecha Morawskiego i stanowczo odcinamy się od nich.
  2. Pan Lech Morawski od 30 września 2015 r. nie jest w żaden formalny sposób powiązany z naszym Wydziałem.
  3. Wyłącznie w trosce o pozbawiony emocji finał przewodu doktorskiego, zdecydowano o przesunięciu terminu planowanej obrony doktoratu, którego opiekunem naukowym jest p. Lech Morawski. W ocenie władz dziekańskich obrona w dniu 15 maja 2017 r. nie gwarantowałaby spokojnego i rzeczowego jej przebiegu, a nadto zarysowała się możliwość braku wymaganego quorum w komisji doktorskiej Rady Wydziału. W porozumieniu z Doktorantem i przy Jego pełnym zrozumieniu okoliczności, obrona została zatem przesunięta, a nowy jej termin zostanie ustalony niezwłocznie po tym, jak to będzie możliwe.

załącznik