Moc doktoratów i habilitacji

2017-02-20

111 doktorów i 59 doktorów habilitowanych odebrało podczas Święta Uniwersytetu swoje dyplomy.

Wręczenie dyplomów odbyło się tradycyjnie 19 lutego podczas Święta Uniwersytetu, które UMK obchodzi w dniu urodzin swojego patrona. - Serdecznie gratuluję osobom, które odbiorą dziś dyplomy doktorów i doktorów habilitowanych - mówił JM Rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Tretyn w przemówieniu otwierającym uroczystości. - To niezwykle ważny moment w Państwa życiu, nie tylko naukowym. To także wyjątkowy moment w życiu uniwersytetu. Dostrzegli Państwo w naszym Uniwersytecie gwarancję własnego rozwoju, uznali, że dyplom UMK jest atutem w niełatwej konkurencji naukowej i zawodowej. Liczba nowo promowanych doktorów i doktorów habilitowanych buduje pozycję naukową Uniwersytetu. Gratulując Państwu osiągnięć, dziękuję za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Uroczystość dla nowo promowanych doktorów w Collegium Medicum odbędzie się w innym terminie.

W czasie Święta Uniwersytetu przyznane zostały również odznaczenia państwowe i uniwersyteckie, a także tytuły Honorowych Profesorów UMK i Ambasadorów UMK.

Zdjęcia z uroczystości do pobrania w pełnej rozdzielczości można znaleźć na profilu UMK serwisu Flickr.