Solidarni z Ukrainą - ми з Вами
Obiekt przystani ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. [fot. Materiały Urzędu Miasta]

Obiekt przystani ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. Materiały Urzędu Miasta

Przystań jak nowa

2015-07-30

Rusza budowa przystani sportów wodnych w Toruniu. Inwestycja stała się możliwa dzięki zawartej w 2014 r. umowie - na jej mocy UMK użyczył miastu na 25 lat nieruchomość, na której znajduje się przystań AZS.

29 lipca 2015 r. nastąpiło uroczyste podpisanie umowy między władzami miasta a wykonawcą inwestycji. W wydarzeniu Uniwersytet reprezentowała kanclerz UMK Justyna Morzy.

Nowa przystań będzie obiektem wielofunkcyjnym. W części parterowej znajdą się hangary na łodzie wioślarskie i żeglarskie oraz szkutnie do naprawy sprzętu. Na parterze będzie się mieścić ogólnodostępna marina z pomieszczeniami socjalno-sanitarnymi dla turystów, m.in. kuchnią i prysznicami, z których będą mogli skorzystać żeglarze i wioślarze pływający Wisłą.

Druga, trzykondygnacyjna część budynku pomieści biura, zaplecze sanitarne i szatniowe dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz m.in. sale odnowy biologicznej, zespół siłowni i salę konferencyjną. Nowa przystań będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja pochłonie 10 mln zł, a połowę jej kosztów pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Termin zakończenia budowy i oddania obiektu do użytku to 15 października 2016 r.

Nowy obiekt posłuży zarówno wioślarzom AZS UMK oraz uczniom toruńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jak i wioślarzom i żeglarzom przypływającym do Torunia. Więcej informacji.