Zmarł prof. Wojtczak

2015-06-24

W wieku 89 lat zmarł prof. Zbigniew Wojtczak, emerytowany nauczyciel akademicki z Wydziału Chemii UMK, wybitny specjalista w dziedzinie chemii i fizykochemii polimerów.

Prof. Zbigniew Wojtczak był wicedyrektorem Instytutu Chemii w latach 1975-1978 oraz wieloletnim kierownikiem Zakładu Chemii Ogólnej UMK, członkiem Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Toruńskiego Towarzystwa Naukowego. Profesor został Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi oraz "Medalem za zasługi położone dla rozwoju Uczelni".

Prof. Wojtczak zmarł 20 czerwca. Pogrzeb odbył się w czwartek 25 czerwca w Toruniu. O godz. 13:00 odprawiona została msza święta żałobna w Kościele pw. Św. Michała Archanioła przy ul. Rybaki 59. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce na Cmentarzu Św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego (wejście od ul. Morcinka).