MOC - Wzrost kompetencji studentów kierunku matematyka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika dla potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa

Okres realizacji projektu: 01.05.2016 r. - 31.12.2017 r.
Oś priorytetowa: III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Całkowita wartość projektu: 331 078,00 zł, w tym: dofinansowanie ze środków europejskich (84,28%): 279 032,53 zł, z dotacji celowej (12,72%): 42 113,13 zł, wkład własny (3%): 9 932,34 zł.

Cele projektu:
Celem projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy poprzez wzrost kompetencji odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa u 30 studentów ostatniego roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Matematyka Uniwersytetu Mikołajka Kopernika w Toruniu lub ich absolwentów w okresie 01.05.2016-31.12.2017 w wyniku odbycia przez nich wysokiej jakości staży krajowych.

Planowane efekty (produkty/rezultaty):

1. Liczba osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS – 30 osób.
  2. Liczba osób, które dzięki odbyciu 3-miesięcznych staży krajowych w wymiarze 120 godzin miesięcznie podniosły kompetencje bezpośrednio związane z efektami uczenia się na kierunku Matematyka studiów stacjonarnych drugiego stopnia UMK – 30 osób.
  3. Liczba studentów, którzy uczestniczyli w stażach wspieranych ze środków EFS – 30 osób.
  4. Liczba studentów UMK kierunku Matematyka studiów stacjonarnych drugiego stopnia, które uczestniczyły w 3-miesięcznym stażu krajowym w wymiarze 120 godzin miesięcznie – 30 osób.
  5. Liczba studentów, która ukończyła 3-miesięczny staż w wymiarze 120 godzin w miesiącu – 30 osób.

Opis projektu:
W ramach projektu 30 studentów Matematyki i Informatyki UMK podniesie kompetencje ułatwiające wejście w na rynek pracy poprzez zdobycie praktycznego doświadczenia uzupełniającego wiedzę pozyskaną na studiach u 30 osób (20 kobiet/10 mężczyzn). Projekt przyczyni się również zwiększenia prawdopodobieństwa zatrudnienia uczestników projektu w zgodzie z wykształceniem w miejscach odbywania staży w wyniku podniesienia ich kompetencji, jak również do postrzegania staży jako naturalnego etapu na ścieżce przechodzenia od edukacji formalnej do wejścia na rynek pracy.

Więcej informacji w zakładce realizowanego projektu.

Koordynator projektu: dr hab. Justyna Kosakowska
Opiekun projektu w DZFS:
mgr Edyta Podlewska
pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: 611-49-84
e-mail: epodlewska@umk.pl

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego