Humanista – Stażysta – Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym

Okres realizacji projektu: 01.05.2016 r. – 31.12.2017 r.
Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju
Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym
Całkowita wartość projektu: 1 445 601,74 zł, w tym dofinansowanie: EFS (84,28%): 1 218 353,14 zł, z BP (12,72%): 183 880,55 zł oraz wkład własny (3%): 43 368,05 zł.

Cele projektu:
Celem głównym projektu jest zwiększenie szans 108 studentów Wydziału Nauk Historycznych UMK na rynku pracy przez zdobycie praktycznego doświadczenia i podniesienie umiejętności z zakresu zarządzania dziedzictwem, uzupełniających wiedzę uzyskaną w trakcie kształcenia.

Planowane efekty (produkty/rezultaty):

1. Liczba osób, które podniosły kompetencje w ramach działań uczelni wspartych z EFS: 108
  2. Podniesienie praktycznych kompetencji i umiejętności w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowym: 108
  3. Liczba studentów, którzy uczestniczyli w stażach wspieranych ze środków EFS: 108
  4. Liczba osób objętych wsparciem z EFS w celu podniesienia kompetencji w obszarze zarządzania dziedzictwem kulturowym: 108

Opis projektu:
Projekt obejmuje organizację trzymiesięcznych staży krajowych i zagranicznych (130 h/m-c) dla łącznie 108 studentów Wydziału Nauk Historycznych UMK. Krajowe i zagraniczne staże odbywać się będą w wiodących organizacjach realizujących w sposób nowoczesny zadania w obszarze zarządzania dziedzictwem kulturowym. Staż umożliwi zdobycie doświadczenia oraz rozwój umiejętności praktycznych, zgodnych z efektami kształcenia z zakresu wiedzy i umiejętności oraz kompetencji społecznych. Stażyści zapoznają się nie tylko z przedmiotem zarządzania, ale również będą doskonalić swoje kompetencje w oparciu o najlepsze praktyki menadżerskie stosowane w największych i najnowocześniejszych instytucjach państwowych, archiwach, muzeach, bibliotekach oraz firmach komercyjnych i organizacjach pozarządowych.

Koordynator projektu: mgr Tomasz Górzyński
Opiekun projektu w DZFS:
mgr Joanna Smolarek
pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: (0-56) 611-49-84
e-mail: Joanna.Smolarek@umk.pl

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego