Rozwój Studiów chemicznych w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika

(ZUCH UMK)

Okres realizacji projektu: 01.01.2010 r. - 30.11.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 7 543 894,29 zł.

Opis projektu:
Celem ogólnym projektu było uatrakcyjnienie oraz poprawa jakości kształcenia na kierunku chemia w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika poprzez pokonanie barier ograniczających napływ na UMK studentów chemii.

Cele szczegółowe projektu:

• zwiększenie liczby studentów kierunku chemia w 3 kolejnych latach,
  • pozyskanie dobrze przygotowanych studentów przez motywacyjny system stypendialny,
  • podwyższenie sprawności nauczania w szczególności na I roku,
  • uatrakcyjnienie studiów chemicznych,
  • wzmocnienie potencjału absolwentów do konkurencji na rynku pracy,
  • zwiększenie zasięgu informacji o chemii i studiach chemicznych na UMK dla przełamania istniejących stereotypów,
  • wyrównanie szans młodzieży o słabym przygotowaniu do studiów.

Realizacja celów nastąpiła między innymi poprzez: uruchomienie 7 i modernizacja 2 specjalności, przeprowadzenie zajęć wyrównawczych z języka angielskiego oraz wdrożenie systemu stypendialnego i programu stażowego.

Koordynator projektu: dr hab. Jerzy Łukaszewicz, prof. UMK
tel.: (0-56) 611-43-02
e-mail: lukaszju@chem.umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.