WEKTOR - Wzrost Efektywności Kształcenia Technicznego Oraz Rozwój kierunków kluczowych

Okres realizacji projektu: 01.06.2009 r. - 31.12.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 11 664 994,17 zł, w tym dofinansowanie z EFS: 9 915 245,04 zł.

Opis projektu:
Celem projektu było podniesienie atrakcyjności takich kierunków jak: fizyka, fizyka techniczna, automatyka i robotyka oraz informatyka stosowana odpowiednio do wymogów gospodarki opartej na ziemi, prowadzonych na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu w latach 2009-2015.

Cele szczegółowe projektu to:

• Zwiększenie efektywności nauczania,
  • Dostosowanie programu studiów do potrzeb nowoczesnej gospodarki,
  • Rozwój systemu motywacyjnego,
  • Zwiększenie szans absolwentów ww. kierunków na rynku pracy,
  • Rozwój współpracy z przemysłem w zakresie programu kształcenia,
  • Dostosowanie programów kształcenia do procesu bolońskiego (tzn. przygotowanie nowych programów dla drugiego stopnia studiów w taki sposób, aby studia na nich mogli odbywać absolwenci innych kierunków przyrodniczych i technicznych).

Projekt obejmował 4 rekrutacje na studia I stopnia oraz 4 rekrutacje na studia II stopnia. Uczestnikami projektu byli studenci kształcący się na studiach I stopnia na kierunku automatyka i robotyka, fizyka, fizyka techniczna i informatyka stosowana oraz II stopnia na kierunkach fizyka techniczna, informatyka stosowana.

Koordynator projektu: dr hab. Piotr Pepłowski
tel.: (0-56) 611-32-96
e-mail: peplow@fizyka.umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.