Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UMK

Wzmocnienie potencjału dydaktycznego UMK w Toruniu w dziedzinach matematyczno-przyrodniczych.

Okres realizacji projektu: 01.10.2010 r. - 31.12.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.1 - Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni
Całkowita wartość projektu: 12 068 646,40 zł, w tym dofinansowanie EFS: 10 258 349,44 zł.

Opis projektu:
Głównym celem projektu było zwiększenie umiędzynarodowienia uczelni oraz rozszerzenie i unowocześnienie oferty edukacyjnej w dziedzinach matematyczno - przyrodniczych, co realizowano poprzez działania zmierzające do osiągnięcia następujących celów szczegółowych:

• rozwój kształcenia interdyscyplinarnego na UMK,
  • zwiększenie oferty zajęć w języku angielskim na kierunkach ścisłych, w tym uruchomienie specjalności w tym języku,
  • upowszechnienie umiejętności wykorzystania nowoczesnych metod nauczania wśród kadry dydaktycznej i zwiększenie oferty dydaktycznej uczelni opartej na nowoczesnych metodach nauczania,
  • rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej na kierunkach ścisłych,
  • zwiększenie studenckiej wymiany międzynarodowej na kierunkach ścisłych,
  • zwiększenie dostępności oferty edukacyjnej uczelni dla studentów niepełnosprawnych,
  • zwiększenie międzynarodowej wymiany naukowej w dziedzinach szczególnie istotnych dla rozwoju gospodarki.

Wsparciem projektu objęto kadrę dydaktyczną tzn. nauczycieli akademickich i doktorantów, a także bibliotekarzy w ramach działań wspierających wykorzystanie oferty dydaktycznej przez niepełnosprawnych studentów, ze szczególnym naciskiem na dziedziny matematyczno - przyrodnicze. W ramach projektu zrealizowano szereg kursów i szkoleń dla uczestników projektu, z których łącznie skorzystało ponad 1100 osób.

Więcej szczegółów:

Koordynator projektu: dr hab. Grzegorz Jarzembski, prof. UMK
tel.: (0-56) 611-47-51
e-mail: pełnomocnik-Jarzembski@umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.