Uzupełnienie oferty dydaktycznej

Uzupełnienie oferty dydaktycznej o interdyscyplinarny kurs "Nowoczesne techniki badawcze stosowane w biologii, biotechnologii i diagnostyce"

Okres realizacji projektu: 01.06.2009 r. - 31.12.2012 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.1 - Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni
Całkowita wartość projektu: 2 326 744,90 zł, w tym dofinansowanie z EFS: 1 977 733,16 zł.

Opis projektu:
Celem ogólnym projektu było dostosowanie oferty dydaktycznej w zakresie nauk przyrodniczych do wymogów gospodarki opartej na wiedzy poprzez organizację specjalistycznego kursu pn. "Nowoczesne techniki badawcze stosowane w biologii, biotechnologii i diagnostyce" w formie fakultatywnych zajęć skierowanych do osób, które z własnej inicjatywy były zainteresowane  interdyscyplinarnym sposobem kształcenia z wykorzystaniem unikalnej aparatury badawczej.

Projekt przewidywał 3 edycje kursu i był adresowany do 72 osób z wykształceniem wyższym w dziedzinie nauk biologicznych i pokrewnych (biologia, biotechnologia, medycyna, farmacja, analityka medyczna, chemia, biofizyka, rolnictwo, ochrona środowiska):

• doktoranci UMK ww. kierunków,
  • kadra dydaktyczna UMK ww. kierunków,
  • absolwenci ww. kierunków spoza społeczności akademickiej.
    Ostatecznie w projekcie udział wzięło 81 osób.

Koordynator projektu: dr hab. Michał Komoszyński, prof. UMK
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Magdalena Reiter
pok.: 113
tel.: (0-56) 611-2689

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.