inLAB – Innowacyjne laboratorium współpracy nauki i biznesu

Okres realizacji projektu: 01.09.2011-28.02.2015 r.
Priorytet: VIII. - Regionalne kadry gospodarki
Działanie: 8.3 projekty innowacyjne
Całkowita wartość projektu: 147 800,70 zł.

Opis projektu:
Celem głównym projektu było opracowanie, przetestowanie i upowszechnienie modelu transferowania wiedzy w postaci "Laboratoriów inLAB" oraz narzędzia "Kwestionariusz potencjału środowiska akademickiego w zakresie prac B+R" służących poszerzeniu dopływu innowacyjnych rozwiązań na rzecz gospodarki. Cele szczegółowe:

• Opracowanie modelu funkcjonowania laboratoriów inLAB poprzez zaadaptowanie rozwiązań wypracowanych i wdrożonych przez partnera zagranicznego (Uniwersytet Lurea),
  • Opracowanie nowatorskiego rozwiązania pozwalającego zwiększyć dochody szkół wyższych poprzez udrożnienie kanałów komunikacji środowiska naukowego z otoczeniem biznesowym,
  • Budowę oraz diagnozę postaw i zdolności przedsiębiorczych wśród pracowników naukowych, studentów i doktorantów, poprzez zastosowanie innowacyjnych instrumentów i rozwiązań w postaci testu psychometrycznego umożliwiającego identyfikację w środowisku akademickim osób o najwyższych kompetencjach w zakresie projektów B+R.

Koordynator projektu: mgr Magdalena Jóźwik
e-mail: inlab@umk.pl