Inwestycja w Kierunki Strategiczne

IKS - Inwestycja w Kierunki Strategiczne na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK.

Okres realizacji projektu: 01.06.2010 r. - 30.12.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 8 815 744,06 zł.

Opis projektu:
Celem ogólnym projektu było dostosowanie procesów kształcenia na kierunku matematyka i informatyka do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy, przy jednoczesnym zapewnieniu atrakcyjności i utrzymaniu wysokiej jakości kształcenia, prowadzące do zwiększenia liczby absolwentów tych kierunków. Jego osiągnięcie umożliwiło realizację następujących celów szczegółowych:

• zwiększenie liczby absolwentów kierunków matematyka i informatyka,
  • zwiększenie rekrutacji na kierunki: matematyka, informatyka,
  • zwiększenie atrakcyjności studiów na tych kierunkach,
  • zwiększenie efektywności nauczania,
  • rozwój współpracy z gospodarką w zakresie kształcenia,
  • dostosowanie procesu kształcenia do wymogów procesu bolońskiego poprzez realizację zajęć wyrównawczych dla studentów podejmujących studia II stopnia na kierunku innym od kierunku ukończonych studiów I stopnia,
  • zwiększenie szans absolwentów obu kierunków na rynku pracy,
  • rozszerzenie oferty edukacyjnej/dydaktycznej wydziału.

Wsparciem zostało objętych 875 studentów: na kierunku matematyka - 440 osób i na kierunku informatyka - 435 osób, z tego 380 studentów na studiach I stopnia i 495 studentów na studiach II stopnia.

Koordynator projektu: dr hab. Justyna Kosakowska
tel.: (0-56) 611-34-13
e-mail: justus@mat.uni.torun.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.