Biznes akademicki - kluczowy czynnik konkurencyjności gospodarki

(Program realizowany przez Faber Consulting Sp. z o. o. w partnerstwie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu i Fundacją Amicus Universitatis Nicolai Copernici)

Okres realizacji projektu: 07.09.2008 r. - 31.12.2009 r.
Priorytet: VIII. - Regionalne kadry gospodarki
Działanie: 8.2 - Transfer wiedzy
Poddziałanie: 8.2.1 - Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw
Całkowita wartość projektu: 997 464,09 zł, w tym część UMK jako partnera: 210 027,50 zł. Dofinansowanie z EFS: 847 844,47 zł.

Opis projektu:

Projekt realizowany był w partnerstwie przez Faber Consulting Sp. z o.o., UMK oraz Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici przy wsparciu merytorycznym Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. Łączył szereg form wsparcia: szkolenia, staże, sympozja naukowe, targi innowacyjności, nawiązywanie kontaktów na linii UMK - przedsiębiorstwa w celu usprawnienia transferu innowacji.
Projekt wspierał rozwój przedsiębiorczości akademickiej na UMK, przede wszystkim zakładanie spółek typu spin off i spin out. Jako cel główny założono zintensyfikowanie transferu wiedzy i technologii oraz tworzenie powiązań sfery badawczo-rozwojowej z przedsiębiorstwami służące wzrostowi konkurencyjności regionu.

Cele szczegółowe projektu:

• promocja idei przedsiębiorczości akademickiej i innowacji,
  • podniesienie wiedzy studentów, doktorantów, absolwentów i pracowników naukowych z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej typu spin out i spin off,
  • nawiązywanie współpracy przedsiębiorstw z UMK, a co za tym idzie wykorzystanie wiedzy naukowej w praktyce biznesowej i dostosowywanie oferty edukacyjnej UMK do potrzeb przedsiębiorstw.

Koordynator projektu: mgr Henryk Tomaszewski
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Joanna Koprowska
pok.: 105
tel.: (0-56) 611-49-84
fax: (0-56) 611-49-84
e-mail: joanna.koprowska@umk.pl

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.