Wzbogacenie oferty edukacyjnej

Wzbogacenie oferty edukacyjnej na studiach stacjonarnych II stopnia kierunku biotechnologia

Okres realizacji projektu: 01.06.2009 r. - 31.12.2012 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 2 629 723,85 zł, w tym dofinansowanie z EFS: 2 235 265,27 zł.

Opis projektu:
Celem ogólnym projektu był wzrost popularności studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Biotechnologia.

Celami szczegółowymi projektu były:

• wzbogacenie oferty edukacyjnej,
  • poprawa jakości kształcenia,
  • rozwój systemu motywacyjnego,
  • podniesienie wartości absolwentów na rynku pracy.

Realizacja celów nastąpiła między innymi poprzez: przeprowadzenie zajęć wyrównawczych z chemii i matematyki, przeprowadzenie specjalistycznych kursów semestralnych i wakacyjnych, wykładów monograficznych, wdrożenie programu stypendialnego oraz modernizacja warsztatu dydaktycznego.

Projekt adresowany był do 64 absolwentów studiów I stopnia zainteresowanych kontynuowaniem kształcenia na studiach II stopnia Biotechnologii. Ostatecznie projekt objął wsparciem 66 osób.

Koordynator projektu: dr hab. Michał Komoszyński, prof. UMK
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Magdalena Reiter
pok.: 113

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.