Wzbogacenie oferty edukacyjnej

Wzbogacenie oferty edukacyjnej na studiach stacjonarnych I stopnia kierunku Biotechnologia - nowa perspektywa

Okres realizacji projektu: 01.10.2011 r. - 31.12.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 3 379 437,60 zł, w tym dofinansowanie z EFS: 2 872 521,96 zł.

Opis projektu:
Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby studentów i absolwentów studiów I stopnia kierunku Biotechnologia do końca 2015 r. przygotowanych odpowiednio do wymogów gospodarki opartej na wiedzy.

Cele szczegółowe projektu:

• Zdobycie przez studentów studiów I stopnia kierunku Biotechnologia praktycznej wiedzy poprzez udział w dodatkowych formach zajęć edukacyjnych (wykłady i kursy specjalistyczne, specjalistyczny kurs języka angielskiego, staże u pracodawców)
  • Uzupełnienie luki edukacyjnej w zakresie wiedzy z chemii i fizyki wśród studentów I roku kierunku Biotechnologia (zajęcia wyrównawcze z chemii i fizyki)
  • Wzrost motywacji do podjęcia i kontynuowania nauki na studiach I stopnia kierunku Biotechnologia (stypendia motywacyjne)

Koordynator projektu: dr hab. Adriana Szmitd-Jaworska
tel.: (0-56) 611-44-38
e-mail: asjawors@umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.