Zwiększenie liczby absolwentów

Zwiększenie liczby absolwentów kierunku ochrona środowiska (studia I i II stopnia) z równoczesnym podniesieniem atrakcyjności studiów i wzmocnieniem praktycznych elementów kształcenia.

Okres realizacji projektu: 10.06.2010 r. - 30.11.2015 r.
Priorytet: IV. - Szkolnictwo wyższe i nauka
Działanie: 4.1 - Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Poddziałanie: 4.1.2 - Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy
Całkowita wartość projektu: 4 925 193,66 zł.

Opis projektu:
Celem ogólnym projektu było zwiększenie liczby absolwentów studiów stacjonarnych I i II stopnia kierunku ochrona środowiska, poprzez zwiększenie naboru, podniesienie atrakcyjności kształcenia i dostosowanie programu studiów do wymogów gospodarki opartej na wiedzy. Jego osiągnięcie umożliwiło realizacja następujących celów szczegółowych:

• dostosowanie programu zajęć na kierunku ochrona środowiska do wymogów gospodarki poprzez rozszerzenie i wzbogacenie oferty kształcenia,
  • zapewnienie wysokiej jakości kształcenia na kierunku ochrona środowiska,
  • stworzenie systemu motywacyjnego do podejmowania kształcenia na kierunku ochrona środowiska i osiągania lepszych wyników w nauce,
  • podniesienie wartości absolwentów kierunku ochrona środowiska na rynku pracy.

W projekie wzięło udział 391 studentów, którzy w roku akademickim 2010/2011, 2011,2012, 2012/2013, 2013/2014 podjęli studia I i II stopnia na kierunku ochrona środowiska.

Koordynator projektu: prof. dr hab. Andrzej Nienartowicz
tel.: (0-56) 611-45-98
e-mail: anienart@umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.