WMiI UMK - matematyka

Wzmocnienie potencjału naukowego studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK poprzez udział w konferencjach oraz międzynarodowych zawodach matematycznych

Okres realizacji projektu: 19.08.2014 r. - 30.09.2015 r.
Priorytet: 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii
Poddziałanie: 1.1.3 Projekt systemowy pn. Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami
Całkowita wartość projektu: 54.851,53 zł, w tym dofinansowanie z EFRR: 46.623,80 zł oraz z BP:  8.227,73 zł.

Opis projektu:
Projekt przewiduje wzmocnienie potencjału naukowego grupy studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zadanie to będzie realizowane poprzez regularne przygotowywanie do międzynarodowych zawodów matematycznych oraz udział w tych zawodach. Członkowie zespołu będą również pogłębiać swoją wiedzę matematyczną poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych dla studentów oraz studiowanie specjalistycznej literatury.

Konkursy, w których uczestniczyć będą członkowie zespołu to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów międzynarodowych. Biorą w nich udział najlepsi studenci czołowych uczelni na świecie. Przygotowanie do zawodów oraz samo współzawodnictwo są doskonałymi bodźcami do indywidualnego rozwoju naukowego i pogłębiania pasji matematycznej.

Koordynator projektu: dr Robert Skiba
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Edyta Podlewska
pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: (0-56) 611-49-84
e-mail: epodlewska@umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego