WMiI UMK - informatyka

Wzmocnienie potencjału naukowego studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK poprzez udział w konferencjach oraz międzynarodowych zawodach informatycznych

Okres realizacji projektu: 19.08.2014 r. - 30.09.2015 r.
Priorytet: 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii
Poddziałanie: 1.1.3 Projekt systemowy pn. Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi oraz ich wynikami
Całkowita wartość projektu: 16.800,00 zł, w tym dofinansowanie z EFRR: 14.280,00 zł oraz z BP:  2.520,00 zł.

Opis projektu:
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału naukowego grupy studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego realizacja zakłada odpowiednie przygotowanie i udział grupy studentów w zawodach w programowaniu zespołowym o charakterze międzynarodowym. Aby zrealizować wspomniany cel zaplanowany został zakup odpowiednich materiałów dydaktycznych. Zostały również zaplanowane w celu poszerzenia wiedzy studentów wyjazdy i udział szkole letniej, w konkursach algorytmicznych o zasięgu krajowym, jak również zagranicznym. Zawody docelowe to regionalny (środkowoeuropejski) konkurs w programowaniu zespołowym organizowany przez Association for Computing Machinery i sponsorowany przez IBM. Zawody te mają charakter eliminacji do organizowanych od lat 70-tych i najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodów programistycznych uważanych za nieoficjalne Mistrzostwa Świata.

Koordynator projektu: dr Łukasz Mikulski
Opiekun projektu w BZFS:
mgr Edyta Podlewska
pok.: 107
tel.: (0-56) 611-45-91
fax: (0-56) 611-49-84
e-mail: epodlewska@umk.pl

Papier firmowy

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego