Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: Economics (s2) - studia prowadzone w języku angielskim

Bo to Ty zarządzasz przyszłością, a my chcemy Ci w tym skutecznie pomóc!

Ekonomia to prestiżowy kierunek, a nasz wydział to jedna z najlepszych szkół biznesowych świata, która kształci specjalistów najwyższej klasy. Jeśli chcesz pracować w biznesie, współpracować z biznesem, prowadzić własną działalność gospodarczą, a także spełniać swoje marzenia w instytutach badawczych, w sektorze gospodarki publicznej lub organizacjach i instytucjach działających globalnie to jest to idealne miejsce dla Ciebie!

Dzięki naszym innowacyjnym metodom nauczania staniesz się specjalistą w obszarze analiz ekonomicznych, gospodarczych i biznesowych. Będziesz także świetnie przygotowany do pracy w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Specjalność International Economy and Finance umożliwia zdobycie najnowszej wiedzy z dwóch dyscyplin: ekonomii i finansów w ujęciu międzynarodowym. To znakomity start dla Twojej kariery zarówno w kraju, jak i za granicą. Tutaj dowiesz się jak działają współczesne mechanizmy ekonomiczne w nowoczesnych gospodarkach, nauczysz się wykorzystywać tę wiedzę w praktyce do podejmowania właściwych decyzji biznesowych i strategicznych przy wykorzystaniu najnowocześniejszego oprogramowania statystycznego i ekonometrycznego.

Nasz Wydział posiada międzynarodową akredytację AACSB, poświadczającą wysoki poziom nauczania. Dlatego jesteśmy w gronie 5% najlepszych uczelni biznesowych świata. Każdy absolwent WNEiZ dostaje wraz z dyplomem certyfikat AACSB! Ponadto, program Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, posiada prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA), organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.


Mało? Oto co jeszcze zyskasz!

  • Studia w języku angielskim są doskonałym sposobem na zdobycie międzynarodowych kontaktów oraz na doskonalenie business English w praktyce! Zyskasz możliwość przełamania biznesowych barier językowych, nabierzesz doświadczenia w zdawaniu egzaminów w języku obcym, a uczestnictwo w zajęciach w języku obcym umożliwi Ci ciągły kontakt z językiem! Dzięki możliwości pisania pracy magisterskiej w języku angielskim (pod okiem wykwalifikowanych ekonomistów publikujących w najlepszych czasopismach na świecie) bez problemu odnajdziesz się na ryku pracy w instytucjach i biznesie działających globalnie.
  • Studiującym ekonomię w języku angielskim oferujemy możliwość wzięcia udziału w programie wymiany studenckiej, prowadzonym wspólnie z wiodącymi uczelniami partnerskimi we Francji i Włoszech: Uniwersytetem w Angers (Francja) oraz Uniwersytetem w Maceracie (Włochy) i uzyskania trzech dyplomów ukończenia studiów II stopnia w jednym czasie. Więcej informacji na stronie 3w2.umk.pl
  • Oferujemy wyjazdy na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS+) oraz możliwość studiowania w innych ośrodkach w Polsce (w ramach programu MOST). Nasz Wydział jest bardzo aktywny na polu współpracy międzynarodowej. Aktualnie posiada podpisanych ponad 60 umów dwustronnych co łącznie daje około 120 miejsc na uczelniach zagranicznych dla studentów.
  • Wielu menedżerów, szefów firm w regionie (a także w całym kraju) to absolwenci ekonomii UMK. Może Ty także do nich dołączysz?
  • Nasz Wydział prowadzi oraz ciągle rozwija współpracę instytucjonalną i merytoryczną z otoczeniem społeczno-gospodarczym, współdziała z prężnie działającymi przedsiębiorstwami z kraju i regionu. Posiadamy liczne, znane Firmy Partnerskie, w których odbywają praktyki i staże oraz pracują nasi absolwenci i studenci.
  • Wdrożyliśmy dobrze zorganizowany Program Praktyk Zawodowych, od wielu lat działający na naszym Wydziale, który otworzył drzwi do kariery szerokiemu gronu studentów, którzy dziś doskonale funkcjonują w kręgach biznesowych.
  • Posiadamy doskonałe warunki lokalowe, nowoczesne pracownie komputerowe i sale dydaktyczne, świetnie wyposażoną bibliotekę, a wszystko to w nowoczesnym i przyjaznym środowisku edukacyjnym oraz przy profesjonalnej kadrze naukowej mogącej pochwalić się publikacjami w najlepszych czasopismach na świecie.

Economics (in English)


Co po studiach?

Absolwenci kierunku Economics mają możliwość kontynuowania dalszego kształcenia na studiach doktoranckich.

Absolwenci ekonomii znajdują zatrudnienie w kraju i za granicą.

Gdzie pracują absolwenci UMK?

 


Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

Galeria zdjęć

ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ] ekonomia [fot. WNEiZ]