COVID-19: zajęcia zdalne od 11 grudnia do 9 stycznia

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: finanse i rachunkowość (studia 1. stopnia)

Bo to Ty zarządzasz przyszłością, a my chcemy Ci w tym skutecznie pomóc!

Finanse i rachunkowość – Twoja szansa na sukces

Studia na kierunku finanse i rachunkowość zapewnią znakomitą podstawę do osiągania sukcesów w biznesie. Nauczymy Was, jak skutecznie zarządzać środkami finansowymi, właściwie oceniać sytuację przedsiębiorstwa, prawidłowo stosować zasady rachunkowości i przepisy podatkowe czy zyskownie inwestować. Wiedza przekazywana w trakcie studiów łączy dorobek świata nauki z praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w społecznie odpowiedzialnym biznesie. Studiując na kierunku finanse i rachunkowość możecie realizować pasje, odkrywając tajemnice świata finansów i rachunkowości, a przy tym pewnie spoglądać w przyszłość.


Dlaczego warto studiować finanse i rachunkowość na UMK?

Studia to czas nauki, ale również przyjemności, trzeba tylko umieć znaleźć między nimi równowagę.

Kierunek finanse i rachunkowość na UMK w Toruniu, jako jeden z niewielu w Polsce, może pochwalić się oceną wyróżniającą nadaną przez Polską Komisję Akredytacyjną. Warto wspomnieć, że nasz Wydział posiada międzynarodową akredytację AACSB poświadczającą wysoki poziom nauczania. Dzięki niej jesteśmy w gronie 5% najlepszych uczelni biznesowych świata. Każdy absolwent WNEiZ dostaje wraz z dyplomem certyfikat AACSB. Studia na naszym Wydziale pozwalają na korzystanie z bogatego doświadczenia zawodowego wykładowców. To także możliwość poszerzania swoich zainteresowań poprzez aktywności w wielu kołach naukowych i licznych organizacjach studenckich.

Niewątpliwym atutem studiów na UMK jest także Toruń – piękne miasto bogate w atrakcje dla studentów i, co istotne, relatywnie niedrogie.

W trakcie I roku studiów wybierzesz jeden spośród oferowanych przez nas modułów specjalnościowych:

  • finanse i bankowość
  • rachunkowość

Co po studiach?

Absolwenci kierunku finanse i rachunkowość osiągają sukcesy jako:

  • pracownicy działów finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych
  • specjaliści w bankach, firmach ubezpieczeniowych, izbach i urzędach skarbowych, jednostkach administracji państwowej i samorządowej
  • pracownicy biur rachunkowych i doradztwa podatkowego
  • analitycy i doradcy finansowi, w tym w zakresie zarządzania ryzykiem
  • zarządzający portfelami inwestycyjnymi w instytucjach finansowych, przedsiębiorstwach czy jednostkach samorządowych

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Stwórzmy razem #teamwneiz!

Dołącz do nas i stwórz razem z nami #teamwneiz! Znajdź nas na Facebooku i Instagramie i zobacz, dlaczego warto studiować na WNEiZ UMK!

Galeria zdjęć

finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ] finanse i rachunkowość [fot. WNEiZ]