Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: architektura wnętrz

Czym jest architektura wnętrz?

Architektura wnętrz to kierunek artystyczny z solidną podbudową teoretyczną, przygotowujący do kreatywnej i satysfakcjonującej działalności designerskiej, skupionej na projektowaniu wnętrz i ich wystrojów. Na architekturze wnętrz rozwiniesz swój temperament twórczy i wyobraźnię przestrzenną. Studia uczą dokumentacji i inwentaryzacji, uczulają na problemy techniczne, standardy i normy, aspekty prawne, związane z architekturą.

Architektura wnętrz na UMK różni się od innych tego typu kierunków w Polsce. Działalność artystyczną łączymy u nas z kształceniem w zakresie sztuki, konserwatorstwa, muzealnictwa, zabytkoznawstwa oraz konserwacji zabytków. Kierunek przygotuje nie tylko do czysto twórczej pracy w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz, ale też do zadań specjalnych, wymagających dostosowania artystycznej wizji do uwarunkowań historycznych.


Dlaczego warto studiować architekturę wnętrz na UMK?

Jesteś kreatywny? Lubisz zmieniać swoje otoczenie? Nie boisz się wyzwań? ARCHITEKTURA WNĘTRZ to coś dla Ciebie.

Kierunek architektura wnętrz kształtuje konkretne umiejętności z zakresu sztuk plastycznych i projektowych oraz niezbędne podstawy teoretyczne z zakresu historii sztuki i architektury, nauk technicznych, komunikacji społecznej i prawa. Dzięki projektom podejmowanym w grupach przygotowuje do pracy w zespole. Liczne zadania i realizacje projektowe w ramach różnych przedmiotów dają możliwość zdobycia bogatego doświadczenia indywidualnego, rozwoju kompetencji decyzyjnych, przygotowania atrakcyjnego własnego portofolio.


Co po studiach?

Z dyplomem w zakresie architektury wnętrz możesz podejmować zarówno pracę indywidualną, jak i zespołową w różnego rodzaju instytucjach i przedsiębiorstwach:

  • prywatnych agencjach projektowych
  • firmach deweloperskich
  • pracowniach architektonicznych i projektowych
  • przedsiębiorstwach specjalizujących się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz (także według indywidualnych projektów)
  • muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Dodatkowe informacje

Kierunek został powołany w ramach realizacji projektu UE Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Europie 2020. Na architekturę wnętrz obowiązuje egzamin wstępny obejmujący malarstwo, rysunek i kompozycję przestrzenną. Nie jest przewidziana wcześniejsza kwalifikacja prac plastycznych („teczka”). Szczegółowe informacje o przebiegu egzaminu i wymaganiach wstępnych znajdziecie na stronie Wydziału oraz na stronie kierunku i w IRK.

 

 

Galeria zdjęć

architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP] architektura wnętrz [fot. WSzP]