Rok Mikołaja Kopernika - Światowy Kongres Kopernikański
Solidarni z Ukrainą - ми з Вами

Informacje o kierunku studiów

Kierunek: pedagogika medialna

Czym jest pedagogika medialna?

Pedagogika medialna jest kierunkiem łączącym nauczanie pedagogiki na poziomie akademickim z kształceniem umiejętności pracy w środowisku medialnym z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi i technik. Studenci nauczą się projektować i realizować rozmaite działania edukacyjne w przestrzeni medialnej, tworzyć różnego typu zasoby edukacyjne (serwery, platformy e-learningowe, portale, media społecznościowe), świadomie wykorzystywać cyberprzestrzeń dla celów edukacyjnych i społecznych.

Zostań specjalistą z zakresu pedagogiki mediów! Bądź nowoczesny! Studiuj on-line!


Dlaczego warto studiować pedagogikę medialną na UMK?

Pierwsze w Polsce studia stacjonarne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Co to oznacza? Większość godzin zajęciowych będziesz mógł odbyć w domu lub innym dogodnym dla Ciebie miejscu. Ta forma zajęć będzie wymagała od Ciebie aktywności w kursie e-learningowym. Będziesz mógł bazować na profesjonalnie przygotowanych edukacyjnych materiałach e-learningowych, mieć zajęcia dydaktyczne on-line oraz stały kontakt z nauczycielami akademickimi przez Internet. Do korzystania z platformy przygotują Cię specjaliści (podczas pierwszych godzin zajęć). Zaoszczędzisz tym samym czas i pieniądze związane z dojazdem. Ta forma studiów umożliwi Ci również połączenie nauki i pracy.


Co po studiach?

Absolwent kierunku będzie przygotowany do podjęcia pracy jako wykładowca, animator, konsultant lub specjalista w dziedzinach pedagogiki i e-learningu.

Znajdzie zatrudnienie w tradycyjnych i wirtualnych instytucjach edukacyjnych, kulturalno-oświatowych i samorządowych, w firmach, mediach, agencjach reklamowych, wydawnictwach czy organizacjach pozarządowych.

Absolwent studiów ma możliwość kontynuowania kształcenia na studiach 2. stopnia.

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Dodatkowe informacje

Strona kierunku

Galeria zdjęć

pedagogika medialna [fot. WNP] pedagogika medialna [fot. WNP] pedagogika medialna [fot. WNP] pedagogika medialna [fot. WNP]