Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: matematyka stosowana - studia inżynierskie

Czym jest matematyka stosowana?

We współczesnej gospodarce przy podejmowaniu decyzji stosuje się metody statystyczno-matematyczne. Analiza dużych zbiorów danych generowanych przez systemy informatyczne pozwala uzyskiwać informacje i wnioski, które służą poprawie rentowności firm i instytucji. Stąd na rynku pracy duży popyt na specjalistów badań operacyjnych oraz analizy danych.

Na kierunku matematyka stosowana zdobędziesz:

  • wykształcenie w zakresie zastosowań matematyki, przede wszystkim w analizie danych oraz badaniach operacyjnych, oparte na znajomości niezbędnych podstaw matematycznych i wybranych narzędzi informatycznych
  • umiejętność pracy nad projektami, także zespołowymi

Dlaczego warto studiować matematykę stosowaną na UMK?

  • Toruń jest jednym z wiodących w kraju ośrodków matematycznych – jesteśmy piątym matematyczno-informatycznym wydziałem uniwersyteckim w Polsce.
  • Współpracujemy naukowo z czołowymi ośrodkami matematycznymi na świecie.
  • Najzdolniejsi studenci objęci są indywidualną opieką naukową, zdobywają nagrody w międzynarodowych konkursach matematycznych dla studentów.
  • Oferujemy doskonałą infrastrukturę: sale wykładowe i seminaryjne, laboratoria komputerowe, klub studencki i bar; jeden z najlepszych w polskich uczelniach system komputerowy o bogato wyposażoną bibliotekę z czytelnią o pełne zaplecze dla niepełnosprawnych (podjazdy, winda, toalety, przystosowane laboratoria)

Na kierunku matematyka stosowana gwarantujemy rzetelne wykształcenie matematyczne z elementami informatyki.

Matematyka stosowana na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK różni się od zwykłych studiów matematycznych tym, że kształcenie ukierunkowane jest bardziej na rozwiązywanie konkretnych problemów praktycznych niż na teorię.


Co po studiach?

Na absolwenta, czyli inżyniera analizy danych lub inżyniera badań operacyjnych, czeka praca na stanowiskach wymagających stosowania narzędzi i metod matematycznych oraz umiejętności samodzielnego, analitycznego myślenia.

Tego rodzaju specjalistów poszukują: sektor finansowy, ubezpieczeniowy, medyczny, przemysł, handel, instytucje statystyczne itd. Potrzeby rynku pracy w tym zakresie są ogromne.

Absolwentów studiów inżynierskich zachęcamy do podwyższania kwalifikacji na studiach wyższego stopnia!

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Matematyka stosowana szansą na sukces zawodowy

Duży popyt na specjalistów w zakresie badań operacyjnych oraz analizy danych na rynku pracy jest widoczny na internetowych portalach specjalizujących się w kontaktach zawodowo-biznesowych (np. LinkedIn), czy portalach pracy.

W rankingu najlepszych zawodów w roku 2019 opublikowanym przez CareerCast podium zajęły trzy profesje wykonywane przez matematyków! Pozycję pierwszą zajął analityk danych.

Galeria zdjęć

Klub studencki WMiI [fot. WMiI] matematyka stosowana [fot. WMiI] matematyka stosowana [fot. WMiI] Biblioteka WMiI [fot. WMiI] matematyka stosowana [fot. WMiI] matematyka stosowana [fot. WMiI]