Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: matematyka i ekonomia

Czym jest matematyka i ekonomia?

To unikatowa oferta studiów międzyobszarowych dla kandydatów, którzy lubią matematykę i myślą o zdobyciu praktycznych, przyszłościowych kompetencji zawodowych. Studia prowadzone przez dwa wydziały: Matematyki i Informatyki oraz Nauk Ekonomicznych i Zarządzania umożliwiają zdobycie w ciągu 3 lat dwóch dyplomów licencjata: z matematyki i z ekonomii. Oferujemy wykształcenie w zakresie podstawowych działów matematyki i ich stosowania w analizie oraz interpretacji zjawisk i procesów ekonomicznych. Uczymy cenionej przez pracodawców umiejętności abstrakcyjnego i analitycznego myślenia oraz korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym pakietów matematycznych i statystycznych.


Dlaczego warto studiować matematykę i ekonomię na UMK?

  • W trzy lata można równocześnie uzyskać dwa dyplomy: z matematyki i z ekonomii. Można też wybrać ścieżkę kształcenia kończącą się uzyskaniem jednego z nich.
  • Toruń jest jednym z wiodących w kraju ośrodków matematycznych w Polsce. UMK jest notowany w prestiżowym rankingu szkół wyższych na świecie – tzw. rankingu szanghajskim – w obszarze badań matematyka, zajmując 3. lokatę w Polsce.
  • UMK jest czołowym ośrodkiem naukowym i dydaktycznym w zakresie nauk ekonomicznych w Polsce (czego wyrazem są wysokie pozycje w rankingach oraz otrzymana przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania prestiżowa akredytacja biznesowa AACSB).
  • Jakość kształcenia na obu Wydziałach potwierdzona jest pozytywnymi ocenami Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
  • Obydwa Wydziały mają doskonałe warunki lokalowe, nowoczesne laboratoria komputerowe i sale wykładowe, świetnie wyposażone biblioteki.

Co po studiach?

Absolwenci mają duże możliwości wyboru kierunku dalszego kształcenia na studiach 2. stopnia: matematyka, ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie…

Wykształcenie matematyczno-ekonomiczne jest atutem m.in.:

  • analityka zjawisk ekonomicznych
  • specjalisty w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych
  • specjalisty w przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki
  • komentatora medialnego zjawisk i procesów gospodarczych
  • specjalisty od opracowań statystycznych

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


Galeria zdjęć

matematyka i ekonomia [fot. WMiI] Biblioteka WMiI [fot. WMiI] matematyka i ekonomia [fot. WMiI] Klub studencki WMiI [fot. WMiI] matematyka i ekonomia [fot. WMiI] matematyka i ekonomia [fot. WMiI]