Zarejestruj się Zaloguj się
Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów Informacje o kierunku studiów
Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

Informacje o kierunku studiów

Strona główna > Kandydaci > Informacje o kierunku studiów

 Informacje o kierunku studiów

Kierunek: matematyka (s1)

Czym jest matematyka – studia 1. stopnia?

Dobrze radzisz sobie z matematyką, lubisz rozwiązywać zadania, cenisz ścisłe myślenie? Chcesz rozwinąć swoje zdolności matematyczne i jednocześnie zdobyć przyszłościowe kompetencje zawodowe? Matematyka to studia dla Ciebie!

Poza podstawowymi dziedzinami: analizą matematyczną, algebrą, rachunkiem prawdopodobieństwa możesz poznać – zależnie od wybranej specjalności – zaawansowane działy współczesnej matematyki lub jej zastosowania, na przykład w ekonomii i finansach. Kształcimy także przyszłych nauczycieli. Uczymy cenionej przez pracodawców umiejętności abstrakcyjnego i analitycznego myślenia oraz korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym pakietów matematycznych i statystycznych.


Dlaczego warto studiować matematykę na UMK?

  • Wydział Matematyki i Informatyki UMK jest wydziałem kategorii naukowej A.
  • Toruń jest jednym z wiodących w kraju ośrodków matematycznych w Polsce. UMK jest notowany w prestiżowym rankingu szkół wyższych na świecie – tzw. rankingu szanghajskim – w obszarze badań matematyka, zajmując 3. lokatę w Polsce.
  • Wydział posiada pozytywną ocenę instytucjonalną Polskiej Komisji Akredytacyjnej – ważną do 2021 roku – obejmującą wszystkie kierunki studiów.
  • Najzdolniejsi studenci objęci są indywidualną opieką naukową.
  • Współpracujemy naukowo z czołowymi ośrodkami matematycznymi na świecie. Tu pracuje członek korespondent Polskiej Akademii Nauk.
  • Oferujemy doskonałą infrastrukturę:

- sale wykładowe i seminaryjne
- laboratoria komputerowe
- klub studencki i bar
- jeden z najlepszych w polskich uczelniach system komputerowy
- bogato wyposażoną bibliotekę; znajdują się w niej wszystkie podstawowe pozycje literatury matematycznej i informatycznej potrzebne studentom
- pełne zaplecze dla niepełnosprawnych (podjazdy, winda, toalety, przystosowane laboratoria)


Co po studiach?

Absolwenci będą dobrze przygotowani do podjęcia studiów matematycznych 2. stopnia.

Absolwenci kierunku matematyka mogą być zatrudniani na przykład:

  • w bankowości i innych instytucjach finansowych
  • jako specjaliści od opracowań statystycznych w urzędach i innych instytucjach
  • jako nauczyciele matematyki w placówkach oświatowych różnych szczebli
  • jako pracownicy laboratoriów i innych ośrodków badawczych i obliczeniowych

 

Gdzie pracują absolwenci UMK?


StRuNa

Zawód z przyszłością

Zawód matematyk plasuje się w czołówce rankingu zawodów w roku 2019 według Career Cast w towarzystwie innych zawodów wykorzystujących kompetencje matematyczne (analityk danych, statystyk).

Studenci w konkurencji międzynarodowej

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UMK aktywnie działają w naukowych kołach studenckich. Odnoszą liczne sukcesy w międzynarodowych zawodach matematycznych. Ich wyjazdy są finansowane z projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Najlepsi z Najlepszych!”.

Galeria zdjęć

matematyka [fot. WMiI] matematyka [fot. WMiI] Biblioteka WMiI [fot. WMiI] Klub studencki WMiI [fot. WMiI] matematyka [fot. WMiI] WMiI [fot. WMiI]