Rekrutacja 2016 - ważne daty

2016-06-17

Na UMK trwa nabór na studia w roku akademickim 2016/2017. Rejestracja na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich zakończy się 10 lipca. Chętni do studiowania kierunków artystycznych na dopełnienie pierwszych rekrutacyjnych formalności mają mniej czasu.

Kandydaci na studia na UMK muszą przejść obowiązkową rekrutacyjną procedurę: pierwszym krokiem jest założenie indywidualnego konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. W przypadku większości kierunków studiów stacjonarnych (zarówno na UMK w Toruniu, jak i w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy) mają na to czas do 10 lipca (do godz. 23:59). Do tego dnia należy również wpłacić (na wygenerowane z systemu IRK indywidualne konto kandydata) opłatę rekrutacyjną (zazwyczaj w wysokości 80 zł).

Ogłoszenie list zakwalifikowanych na studia w I etapie I naboru nastąpi 14 lipca o godz. 14:00. W dniach 15-20 lipca - aby potwierdzić chęć studiowania - kandydaci będą musieli dostarczyć komplet dokumentów rekrutacyjnych. Później będą miały miejsce jeszcze dwa ogłoszenia list zakwalifikowanych na studia stacjonarne podczas I naboru (w dniach 22 i 29 lipca), a po nich nastąpi czas na złożenie dokumentów.

Nieco inne sąterminy związane ze stacjonarnymi kierunkami artystycznymi na UMK w Toruniu. Ponieważ nieodłącznym elementem rekrutacji są w ich przypadku kwalifikacja prac plastycznych oraz egzaminy praktyczne - internetowa rejestracja oraz czas na dokonanie opłaty rekrutacyjnej (w wysokości 150 zł) trwają krócej i przedstawiają się następująco:

• konserwacja i restauracja dzieł sztuki: do 25 czerwca (do godz. 23:59);
  • architektura wnętrz: do 28 czerwca (do godz. 23:59);
  • grafika: do 4 lipca (do godz. 23:59);
  • sztuka mediów i edukacja wizualna: do 4 lipca (do godz. 23:59);
  • malarstwo: do 9 lipca (do godz. 23:59);
  • rzeźba: do 9 lipca (do godz. 23:59).

Egzaminy praktyczne - w zależności od kierunku - zostaną przeprowadzone w dniach 30 czerwca- 13 lipca.

Harmonogram rekrutacji na UMK w Toruniu

Harmonogram rekrutacji w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

20 czerwca w kampusie toruńskim pracę rozpoczyna Uczelniana Komisja Rekrutacyjna, która będzie urzędować na parterze Rektoratu UMK przy ul. Gagarina 11 (pokój 21) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. Prace Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy ruszą 27 czerwca. Komisja będzie mieścić się na III piętrze budynku F przy ul. Jagiellońskiej 13-15 (pokój 78).

Przypominamy również, że do 14 października na UMK trwa rekrutacja na studia niestacjonarne. W tym terminie kandydaci - oprócz rejestracji elektronicznej i wniesienia opłaty rekrutacyjnej - zobowiązani są także do złożenia dokumentów rekrutacyjnych, na podstawie których odbywa się kwalifikacja na studia.

Harmonogram rekrutacji na studia niestacjonarne.

Więcej: www.rekrutacja.umk.pl