[fot. nadesłana] fot. nadesłana

Anna Załęczna brązową medalistką Bratislava European Open 2020 w judo

2020-02-17

W dniu 15 lutego 2020r. w Bratysławie (Słowacja) odbyły się zawody Bratislava European Open 2020. Podczas rywalizacji o medale walczyło ponad 150 zawodniczek reprezentujących 29 krajów.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet, w kategorii wagowej +78 kg sukces odniosła studentka UMK w Toruniu - Anna Załęczna.  Zawodniczka wywalczyła brązowy medal. Pierwszą walkę w tych zmaganiach torunianka stoczyła z reprezentantką Chorwacji. Przeciwniczka dostała aż 3 kary, czego konsekwencją była dyskwalifikacja, która zapewniła zwycięstwo reprezentantce Polski. Następny pojedynek – ćwierćfinał – skończył się niepowodzeniem dla naszej zawodniczki, która uległa Japonce, jednakże dzięki repasażom mogła kontynuować walkę o medal. Trzecią wygraną walkę studentka Uniwersytetu stoczyła z koleżanką z kadry, a była to walka o półfinał. Pojedynek o trzecie miejsce zakończył się również jej zwycięstwem – Anna Załęczna zdobyła brązowy medal Bratislava European Open 2020. Niestety w walce zawodniczka z Torunia doznała urazu, który odnowił niedawno wyleczoną kontuzję. Zawodniczka już za dwa tygodnie planuje udział w Pucharze Świata w Warszawie.