Wiadomości

[fot. Nadesłane] fot. Nadesłane

Nowy projekt SPNJO i brytyjskiego uniwersytetu

2019-04-12

Studenci brytyjskiego Uniwersytetu w Keele przygotowujący się do zawodu nauczyciela języka angielskiego odwiedzili w dniach 8-13 kwietnia Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, gdzie poprowadzili lektoraty.

W ramach praktyk zagraniczni goście przeprowadzili zajęcia języka angielskiego dla studentów Wydziału Humanistycznego, Wydziału Nauk Pedagogicznych, Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydziału Nauk o Ziemi.

Projekt jest pewnego rodzaju eksperymentem. Obydwie uczelnie - zarówno Uniwersytet Mikołaja Kopernika, jak i Keele University, posiadają podobne jednostki nauczania języków obcych, które dzięki takim spotkaniom mogą podzielić się doświadczeniem w zakresie prowadzenia zajęć z grupami uniwersyteckimi. Inicjatywa została pozytywnie oceniona przez organizatorów i obydwie strony wyraziły chęć kontynuowania współpracy w podobnym kształcie.

Ponadto w ramach wizyty na UMK brytyjski wykładowca Russell Clark przygotował dla lektorów SPNJO zajęcia, dzięki którym mogli oni rozwinąć swoje umiejętności dotyczące prowadzenia zajęć w ramach kursów TESOL oraz dowiedzieć się więcej na temat licznych brytyjskich dialektów.

Certyfikat TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) to międzynarodowy dokument uprawniający do nauczania języka angielskiego jako drugiego języka obcego.